Стовпчасту діаграму можна побудувати на основі даних, упорядкованих на аркуші у стовпцях або рядках. У стовпчастих діаграмах категорії зазвичай відображаються по осі абсцис, а значення – по осі ординат, як показано на цій діаграмі:
Типи стовпчастих діаграм
- Звичайна стовпчаста діаграма У звичайних стовпчастих діаграмах значення відображаються у плоских стовпцях. Використовуючи ці діаграми, можна відображати такі категорії:
- діапазони значень (наприклад, кількість товару);
- градацію особливих шкал (наприклад, шкалу Лікерта з такими поділками, як "Цілком погоджуюся", "Погоджуюся", "Байдуже", "Не погоджуюся", "Категорично не погоджуюся");
- імена, які не мають конкретного порядку (наприклад, назви товарів, географічні назви або імена людей).
- Стовпчаста діаграма з накопиченням У стовпчастих діаграмах із накопиченням значення відображаються у плоских стовпцях із накопиченням. Використовуйте ці діаграми, якщо є кілька ряд даних і потрібно підкреслити підсумок.
- Нормована стовпчаста діаграма з накопиченням У нормованих стовпчастих діаграмах із накопиченням значення відображаються у плоских стовпцях із накопиченням, кожен із яких відповідає 100 %. Використовуйте ці діаграми, якщо є кілька рядів даних і потрібно підкреслити їх відношення до цілого, особливо якщо підсумок однаковий для кожної категорії.
Комментариев нет:
Отправить комментарий